3 marca 2021

Wystartowała #RowerowaWola

Podziel się
tą informacją

Właśnie ruszył Warszawski Rower Publiczny. My także przygotowaliśmy niespodziankę dla rowerzystów. W naszym serwisie dostępna jest interaktywna mapa wszystkich stojaków rowerowych na Woli. Wraz ze zdjęciem lokalizacji dostępna jest w nim informacja o ilości stojaków lub miejsc parkingowych. Mapa dostępna jest pod adresem: http://www.zgnwola.waw.pl/rowerowa-wola

Dla wygody i bezpieczeństwa rowerzystów uruchomione zostały także samoobsługowe stacje napraw rowerów, które oferują zestaw narzędzi i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Stacje znajdują są na ul. Elektoralna 26, Ogrodowa 28/30, Krochmalna 3, pomiędzy budynkami przy ul Nowolipie 23 i 25 oraz na Jana Olbrachta 13. Korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne.
Na terenach administrowanych przez TZOM Ogrodowa, tj. przy ul. Elektoralnej 28, al. Jana Pawła II 35 i ul. Ogrodowej 28/30, funkcjonujące tam mini parkingi dla rowerów mają zadaszenie. Pozwala ono chronić zaparkowane rowery przed deszczem, opadami śniegu. Zabezpiecza także przed zbyt dużą ekspozycją na słońce.

Pracownicy ZGN Wola już od dwóch lat jeżdżą rowerami służbowymi, które ułatwią przemieszczanie się między poszczególnymi punktami w mieście. Do dyspozycji jest 20 rowerów służbowych, w tym dwanaście wspomaganych elektrycznie. Zakup jednośladów był odpowiedzią na postulaty pracowników. Są udostępniane w godzinach pracy, na potrzeby realizacji obowiązków służbowych.
Rowery są skutecznym remedium na problemy komunikacyjne, są także ekologicznym i najbardziej ekonomicznym środkiem transportu w mieście. Umożliwiają niezależną mobilność, sprzyjają dobremu samopoczuciu, poprawiają także kondycję. Dzięki nim załatwienie spraw służbowych jest wygodniejsze i sprawniejsze” – komentuje Mateusz Matejewski, dyrektor Zakładu.

Promowanie takiej formy przemieszczania się wpisuje się w ekologiczną strategię miasta.
Rower nie tylko pomaga utrzymać dobrą formę fizyczną, co jest niesłychanie ważne w czasie pandemii koronawirusa, to także oszczędność czasu i pieniędzy oraz rozwijający się dynamicznie ekologiczny środek transportu. Nie generuje zanieczyszczeń, nie emituje hałasu, nie zajmuje dużo miejsca, chroni tereny zielone, pozwala dbać o jakość przestrzeni miejskiej. To wszystko jest ważne w zrównoważonym rozwoju miasta” – dodaje dyrektor.

< Wróć do listy artykułów

Obsługa Klientów

Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców

Koło


ul. Ciołka 33
01-445 Warszawa

tel. 22 49 58 490
Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców

Młynów


ul. Wawelberga 15
01-118 Warszawa

tel. 22 49 58 460
Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców

Nowolipki


ul. Nowolipki 16
01-019 Warszawa

tel. 22 49 58 470
Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców

Ogrodowa


ul. Ogrodowa 28/30
00-896 Warszawa

tel. 22 49 58 480
Skip to content