28 grudnia 2020

Kolorowe serca na nakrętki

Podziel się
tą informacją

Na terenach nadzorowanych przez ZGN Wola stanęły cztery pojemniki na plastikowe nakrętki. Pojemniki w kształcie serca, przeznaczone są na nakrętki. Do ich środka można wrzucać wszystkie nakrętki bez względu na swój kształt, wielkość czy kolor. Nakrętki ze wszystkich artykułów spożywczych, czy chemii gospodarczej.
Mogą być one po napojach gazowanych, mlecznych, szamponach, płynach do zmywania, czyszczenie czy płukania. Ponieważ plastik to surowiec wtórny, więc będzie je można łatwo przetworzyć na nowe produkty. Nakrętki są wykonane z czystego polimeru PET. Zamienia się je w granulat, z którego można zrobić np. następne plastikowe nakrętki, opakowania, meble ogrodowe czy worki na śmieci. Ważne, by przed wrzuceniem ich do pojemnika, spod wieczek usunąć ewentualne dodatkowe elementy takie jak uszczelki, kawałki folii czy papieru.
Po wypełnieniu pojemnika, nakrętki będą przekazywane fundacji charytatywnej zajmującej się pomocą osobom niepełnosprawnym i ciężko chorym.

Nasz projekt ma na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami, ale również ma wymiar ekologiczny. Zebrane przez mieszkańców nakrętki trafiają do firm recyklingowych, gdzie będą przetworzone na granulat służący do produkcji innych wyrobów” – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.
Zbierając plastikowe nakrętki, nie tylko pomagamy słabszym, ale także chronimy środowisko, a to jest teraz niezwykle istotne” – dodaje.

Kolorowe serca znajdują się w 4 lokalizacjach w obrębie dzielnicy Wola: skrzyżowanie ul. Żelaznej i al. „Solidarności” (Żelazna 91), Krochmalna 3, Ciołka 33 oraz skwer Wandy Lurie (Działdowska 8).

< Wróć do listy artykułów

Obsługa Klientów

Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców

Koło


ul. Ciołka 33
01-445 Warszawa

tel. 22 49 58 490
Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców

Młynów


ul. Wawelberga 15
01-118 Warszawa

tel. 22 49 58 460
Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców

Nowolipki


ul. Nowolipki 16
01-019 Warszawa

tel. 22 49 58 470
Terenowy Zespół Obsługi Mieszkańców

Ogrodowa


ul. Ogrodowa 28/30
00-896 Warszawa

tel. 22 49 58 480
Skip to content